1. Anasayfa
  2. Manavgat

Evrenseki Halk Plajı nerede, nasıl gidilir?

Evrenseki Halk Plajı nerede, nasıl gidilir?
0

Evrenseki Halk Plajı, Manavgat’ın ücretsiz bir plajı olup işletmesi belediyeye ait ilçeye de yakın bir mesafededir. Bölgede bulunan plajlar içerisinde en temiz sahil kısmı olarak ün salan Evrenseki pek çok misafirin uğrak mekanlarındandır.

2010 senesinden bu yana mavi bayraklı plaj olan bu yer 500 m uzunluğunda ve eni ise 50 m mesafe kadardır. Plajın zemini tamamen kumsaldan oluşurken engelli rampası ve tuvaletlerin bulunması da bölgeye gelenler için büyük avantajdır.

Evrenseki Halk Plajı Hakkında Bilgi

Evrenseki Halk Plajı adından da anlaşılacağı üzere vatandaşların kullanımı için tamamen ücretsizdir. Plajın hemen giriş kısmında yeşil bir alan sizleri karşılarken yürüyüş yolu üzerindeki tabelada plaj hakkında verilen bilgiler oldukça iyi düşünülmüştür.

Plaj içerisinde WC, plaj voleybol ve futbol sahası, duş kabini bulmak mümkündür. Buradaki şezlong şemsiyeleri diğerlerinin aksine farklı bir yapıda olup uzunlamasına çatı şeklinde ve sizleri tamamen güneş ışınlarından koruması için tasarlanmıştır. Ayrıca plaj içerisinde güvenlik görevlisi ve cankurtaranda mevcuttur.

thumbnail
Önerilen Yazı
Manavgat’ın tarihi noktası, Değirmenözü Köyü

Evrenseki Halk Plajı’nda yer alan spor sahalarında zaman zaman uluslar arası etkinlikler için turnuvalar düzenlenmektedir. Burada gerçekleştirilen organizasyonlar tamamen ücretsiz olup plaj girişinde de herhangi bir şekilde ücret talep edilmemektedir. Plajdaki kafeteryalarda da yeterli miktarda yiyecek ve içeceklerde oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.

Evrenseki Halk Plajı Nerede?

Evrenseki Halk Plajı, Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Evrenseki mahallesinde yer almaktadır.

Evrenseki Halk Plajı’na Nasıl Gidilir?

Evrenseki Halk Plajı’na gitmek için öncelikle Side merkezden batı yönüne doğru ilerleyerek Evrenseki beldesindeki Palm World Resort & Spa‘nın bulunduğu kavşaktan sahil yönüne doğru dönmeniz gerekmektedir.

Antalya Havalimanı Transfer hizmetlerinde güvenin ve konforun adı Tourwix'den geçer.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir