1. Anasayfa
  2. Kaş

Kaş gün batımı nereden izlenir?

Kaş'ta gün batımı izlemek sadece yaz aylarında değil kış mevsiminde de bir efsane gibidir. Hiç akla gelmeyecek bir mekan bile bu anları ölümsüzleştirmek adına bir fırsattır.

Kaş gün batımı nereden izlenir?
0

Kaş gün batımı denildiğinde bir sevda başlar Antalya kıyılarından… Sadece gündüzleri deli dolu eğlenceleri ile değil esasen geceleri bambaşka bir çehreye bürünen Kaş, sizler için cennetten bir köşe olacaktır.

Gecesi ve gündüzü ile vazgeçilmez mekanlar arasında yer alan Kaş‘ta gün batımı izlemek bazıları için artık bir ritüel haline gelmiştir. Ancak buranın tadına yeni varanlar ve yeni kaşifler için çok daha değişik alternatifler bulunmaktadır. Dediğimiz gibi Kaş’ta denizden ya da karadan ayrı bir güzel izlenir gün batımı

Kaş’ta gün batımı aslında sadece yaz aylarına mahsus değildir. Sonbahar ve kış aylarında da tadı bir başka özel olan bu manzara için söylenecek çok söz vardır. Eğer ki havada bulutlar dans ediyorsa gökyüzündeki bu şölen paha biçilemezdir. Bunun için yaz mavsimini beklemeden planlanacak bir kış tatilinin de size iyi geleceğini asla unutmamanızda fayda vardır. Kaş’ın bu eşsiz manzarasını kaçırmadan havanın serinliği, hafif esen rüzgar ve termosunda bir bardak sıcak çay varsa içini ısıtan üzerindeki polarla, yepyeni bir hayal dünyası başlayan Kaş’ta gün batımı nerede izlenir…

Kaş Dejavu Bar’da Gün Batımı

thumbnail
Önerilen Yazı
Kaş nerede, nasıl gidilir?

Kaş Antiphellos Antik Tiyatro’da Gün Batımı

Kaş denildiğinde Antiphellos Antik Tiyatro‘nun yeri apayrıdır. Tiyatronun büyülü atmosferinde kendinden geçerek maziye dalıp gitmek isteyenler için burası bir tarih gibidir.

Bir şişe şarabını kadehi ile birlikte yanına alarak bu doludizgin atmosfere kendilerini kaptıranlar yarımada yolunda salına salına yürüyerek denizin de keyfini çıkarırlar. Helenistik dönemde kalan Antiphellos Antik Tiyatro’nun yüksek basamakları çıkıldığı anda zirvede bambaşka bir Kaş gün batımı sizleri beklemektedir.

Kaş gün batımı izlemenin diğer alternatifleri arasında ise tekne sefası gelmektedir. Tekneden izlenilen bir gün batımı hafif dalgalı bir denizde bambaşka dünyalara götürür insanoğlunu… Romantik anların başlangıcı olan bu gün batımı saatleri için limandan kalkan tekne turlarında çalan güzel bir fon müziği ile adeta ölümsüzleşir. Duyguların arşa değdiği bu anlar aslında sizinde içinizden geldiği gibi davranmanıza ve az da olsa sıkıcı büyükşehirlerin stresinden uzak kalmanıza sebebiyet verecektir. Tatilin aslında sadece güneş ve eğlenceden olmadığını bilmek ve bu harikulade manzarayı kaçırmamak için acele etmekte fayda vardır.

Antalya Havalimanı Transfer hizmetlerinde güvenin ve konforun adı Tourwix'den geçer.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir