1. Anasayfa
  2. Kaş

Kaş Koyları

Kaş Koyları
0

Kaş denildiği zaman akıllara gelen en nadide güzellikler arasında koyları bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin her anlamda ilgisini cezbeden Kaş, Antalya’nın en turistik bölgeleri arasında zirvedeki yerini korurken yaz sezonunun da vazgeçilmezlerindendir.

Arnavut kaldırımlı sokaklarının yanında Meis Adası manzaralı beachleri, eğlence dolu mekanları, doğal ve tarihi güzellikleri, doyumsuz tekne turları, dalgıçlarla yapılan etkinlikler ve daha pek çok farklı alternatiflerin adresi Kaş’tan geçmektedir. Hareketli olduğu kadar sakin ya da sessizliği seven ve tüm bunların yanında keşif dolu bir tatil yapmak adına Kaş’ın koylarının güzelliği de her zaman görülmeye değerdir.

Masmavi deniz manzaralı kahvaltı mekanlarıyla Kaş, yakamoz yağmurlarını andıran restoranlarında yer bulmak zaman zaman zorlaşmaktadır. El değmemiş ve keşfedilmeye müsait doğal güzellikleri adına Kaş’ta yapılan birçok tekne turu aslında buraya gelenlere farklı şeyler ortaya çıkarmaktadır. İrili ufaklı birçok koyun bulunduğu Kaş için doğa severler ve dalgıçlarında sık sık buralara kadar uzak diyarlardan geldikleri unutulmamalıdır.

Kaş’ın Muhteşem Koyları

Kekova Koyu

Kekova Koyu aslında irili ufaklı birçok adacıktan oluşmaktadır. İlgi çekici bir plaja da ev sahipli yapan bu koy, Üçağız ve Kaleköy koyunu da bünyesinde barındırmaktadır. Antalya’nın Demre ilçesinde bulunan Kekova genelde Batık Şehir olarak adlandırılmaktadır. Kekova Koyu için Demre’den veya Kaş’tan tekne turu yapılarak 3,5 saatlik bir yolculuk yapma şansına sahipsiniz. Bu koyda özellikle pek çok farklı deniz canlısını görmeniz mümkün olacaktır.

Akvaryum Koyu

Akvaryum Koyu, tekne turlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Şnorkel ile deniz altında ufak bir gezintinin yanı sıra farklı deniz canlılarına gözlerinizle bizzat şahit olabilirsiniz. Alternatifler arasında Kano kiralayabilir ya da dalış ekibi ile iyi bir tecrübe edinebilirsiniz.

thumbnail
Önerilen Yazı
Kaş nerede, nasıl gidilir?

Hidayet Koyu

Hidayet Koyu, Kaş’a yaklaşık 2,5 km mesafede yer alan Çukurbağ Yarımadası’ndadır. Bu koydaki Blanca Beach’i ziyaret edebilir ve denizin keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Bu koy üzerinde ayrıca caretta carettaları, renkli balıkları görmekte mümkündür. Ancak yaz sezonunda erkenden gitmenizde yer bulmak için acele etmeniz gerekmektedir.

İnönü Koyu

İnönü Koyu yüzmeyi sevenler adına muhteşem bir cennet gibidir. Kekova’dan tekne turları ile 4 saatlik bir yolculukta buraya varabilirsiniz. Eşsiz doğa manzaraları ve sahil kısmına yaklaşıldıkça var olan kaynak suyu bir su akıntısına sebebiyet vermektedir.

Fırnaz Koyu

Fırnaz Koyu aslında Muar Kürü olarak da bilinmektedir. Karayolu ile ulaşımın olmadığı bu koy yine tekne turları ile ziyaret edilebilmektedir. Bu koya gidilmesinin en önemli nedenleri arasında cilde iyi gelen faydalı mineralleri özünde barındıran çamurdur. Bölgede ayrıca eski zamanlardan kalma ve su problemlerinin çözümü için kullanılan Demir Kemeri bulunmaktadır.

Karalos Koyu (Salyangoz)

Karalos Koyu, rüzgardan kaçmak isteyenlerin sığındığı en önemli yerler arasındadır. Yukarıdan bakıldığı anlarda denizyıldızını andıran bu koyu Tilki’ye de benzetenler olmaktadır. Saklı kalmış bir güzellik olan bu koyda denizin derinliklerinde beyaz kum vardır. Körfezin belli noktalarında ise 14 metre derinliğe kadar dalabilmek mümkündür.

Antalya Havalimanı Transfer hizmetlerinde güvenin ve konforun adı Tourwix'den geçer.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir