1. Anasayfa
  2. Kaş

Kaş nerede, nasıl gidilir?

Antalya’da masmavi denizi ve tarihi dokusuyla bir cenneti andıran Kaş, Türkiye’nin en önemli dalış merkezleri arasında zirvededir.

Kaş nerede, nasıl gidilir?
0

Antalya’nın en cazip tatil beldelerinden birisi olan Kaş, pırıl pırıl denizi ve etkileyen tarihi dokusunun yanı sıra doğasıyla da kalplerdeki özel yerini her zaman muhafaza etmektedir. Dilerseniz tatil amaçlı ya da sadece iş seyahatlerinizde hiç vakit kaybetmeden Kaş’ta yapılabilecek aktivitelere göz atabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Kaş’ın en göz alıcı yerlerinin yanında damaklara hitap eden el lezzetli restoranları keşfederek dolu dolu bir tatil geçirmek adına yol gösterici detaylarımızdan faydalanabilirsiniz.

Dünyanın ve Türkiye’nin en önemli dalış merkezleri arasında zirvedeki yerini koruyan Kaş’ta treking, yamaç paraşütü ve kaya tırmanışı gibi değişik aktiviteler yapmanız mümkündür. Tarihi ve kültürel dokusundan enfes gurme restoranlara kadar aradığınız her şey aslında tamda bu noktada.

Kalitenin bir numaralı adresi olan ve insan profilinin en yüksek hissedildiği noktalar arasında yer alan Kaş sokaklarında o alışılagelmiş müzik sesleri kesinlikle yoktur. Bunların yanında her şey dahil ve sadece tatili dört duvar arasında sıkıştıran konaklamalar oldukça az sayıdadır. Samimiyetten uzak insanlarla beraber diğer tatil mekanlarında karşılaşılan metropol trafiği de Kaş’tan oldukça uzaktadır.

Her bütçeye hitap eden konaklama imkanlarını bünyesinde barındıran Kaş’ta insanı yaz mevsiminden soğutan gece hayatı ve anlamsız rakamlarla dolu fahiş fiyat anlayışı da bertaraf edilmiştir.

Kaş Nerede?

Antalya’nın ilçesi olan Kaş, bölgenin en batı kısmındadır. Akdeniz Bölgesi dendiğinde en nadide ilçelerden biri olarak gösterilen Kaş; tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında sualtı organizasyonları ile de Türkiye’nin en önemli tatil rotalarındandır.

Batı’da Fethiye, Doğu’da Demre ile komşu olan Kaş; Antalya merkeze 170 km kadar mesafededir. Masmavi güzelliği andıran Akdeniz’de 70 km’lik bir kıyı şeridi bulunan Kaş aynı zamanda Türkiye’ye yakınlığıyla bilinen Yunan adalarından Meis Adası’na sadece 2,1km kadar uzaklıktadır.

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Bunların dışında konforlu ve kolay bir seyahat için Antalya Havalimanı Transfer hizmeti veren Tourwix firmasından yararlanabilirsiniz.

Kaş’ta Gezilecek Yerler

Kekova

Türkiye’nin en büyüleyici yerlerinden biri olan ve hatta en iyi dalış noktaları arasında gösterilen Kekova; Üçağız ve Kaleköy açıklarında Batık Şehir adıyla anılmaktadır. Karayolu ile ulaşımın olmadığı Kekova’ya varmak için Üçağız’dan kalkan tekneler ya da Kaş merkezden düzenlenen tekne turlarıyla bölgeye gitmeniz mümkündür.

Kaleköy ve Simena Kalesi

Dar ve çiçekli sokakları, sır sırta varan evleri, tepe kısmında heybeti ile göz kamaştıran Simena Kalesi; ev yapımı dondurmaları ve Caretta kaplumbağaları ile masalsı bir cennetten ibarettir. Karayolu ile bağlantısı olan bu köyde 100’e yakın kişi yaşamaktadır.

Deniz içerisindeki Likya kral mezarı size enfes fotoğrafların kapısını aralayacaktır. Buradaki küçük ada parçacıkları arasında yüzme şansınız bile bulunmaktadır. Likya mezarlarının en belirleyici özelliklerinden birisi üst kısmının ters çevrilmiş bir tekneye benzemesi olayıdır.

Patara Antik Kenti ve Patara Plajı

Likya Uygarlığı’nın başkenti olan Patara Antik Kenti, tarihsel anlamda zamanının en önemli ve en gelişmiş şehirleri arasındadır. Kaş’a 42 km kadar mesafedeki Ovagelemiş Köyü’nde yer alan Patara Plajı da 12 km uzunluğunda ve 300 metre kadar genişliğindedir. Türkiye’nin en görkemli plajları arasında yer alan Patara Plajı, hiç durmayan rüzgarıyla rüzgar sörfü sevenler için tercih sebebidir.

Sit alanı olarak korunan Patara Plajı, Caretta kaplumbağalarının yavruladıkları nadide yerler arasındadır.

Likya Uygarlığı Antik Kentleri

Likya Krallığı’nın en önemli kentlerinden olan Patara (başkent), Xanthos, Pinara, Olympos, Myra ve Tlos; Kaş’a oldukça yakındır. Teke Yarımadası’nda da bu bölgeye dair edilebilecek küçük kentlerde yer alırken bunlara Phaselis de eklenebilir.

Meis Adası

Türkiye’ye en yakın konumda olan Yunan adalarından Meis Adası, deniz ürünleri konusunda enfes restoranlara sahiptir. Günlük olarak turların düzenlediği adaya gitmek için schengen vizesi ve pasaport yeterli olacaktır.

Antalya Havalimanı Transfer hizmetlerinde güvenin ve konforun adı Tourwix'den geçer.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir