1. Anasayfa
  2. Gezilecek Yerler

Kiriş Plajı nerede, nasıl gidilir?

Kiriş Plajı sert rüzgarlar almasına rağmen tertemiz masmavi denizi ve kumsalıyla turistlerin yoğun ilgisini çekmektedir.

Kiriş Plajı nerede, nasıl gidilir?
0

Kiriş Plajı, Akdeniz’in en popüler sahillerindendir. Sert rüzgarlara karşı her daim korunaklı olan yapısı kadar dalgasız denizi ile de yaz ya da kış ayları fark etmeksizin denize girmeye elverişli halde bulunan bu plaja girişler ücretsizdir. Durgun ve berrak deniz suyu sayesinde tertemiz kalan sahil bölümü ayrıca dalış severlerinde tercihleri arasındadır.

Koydaki bazı yerler şnorkel ve dalış gibi yüzme aktivitelerinin sıklıkla gerçekleştirildiği kısımlar arasındadır. Kiriş Plajı’nda tecrübeli dalışçıların yanı sıra bu işte yeni olan dalışçılarda bölgeye büyük rağbet göstermektedir. Sahil kısmı yarı kumluk ve yarı kayalık olan plajda; orfoz, vatoz, ahtapot ve deniz kaplumbağası gibi farklı deniz canlıları da vardır.

Kiriş Plajı

Kiriş Plajı Nerede?

Kiriş Plajı’na gelirken yanınızda mutlaka ihtiyacınız olan şeyleri almanızda fayda bulunmaktadır. Bunun haricinde sahile yakın konumdaki geniz düzlük alanlarda çadır kampı da kurulabilmektedir.

Kiriş Plajı, Antalya’nın Kemer ilçesi sınırları içerisindedir. İl merkezine 51 km mesafedeki bu plajın uzunluğu yaklaşık olarak 2.1 km’dir. Masmavi denizi ve kumsalıyla tatilcilerin ilgisini çeken plaja yoğun ilgi vardır. Sahilin hemen yamacındaki denize sıfır otellerle beraber çevrede portakal ağaçlarıyla kaplı kıyı şeridi misafirlerin ilgisini çekmektedir.

Kiriş Plajı’na Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kemer ilçesindeki Kiriş Plajı’na Antalya Otobüs Terminali’nden ve Kemer Otogarı’ndan kalkan dolmuşlarla rahatlıkla ulaşılabilmektedir. Deniz paraşütü, jet-ski, banana, su kayağı, dalış gibi çeşitli su sporları imkanlarının yer aldığı bu plaj merkezi konumuyla turistlerin göz bebeğidir.

Antalya Havalimanı Transfer hizmetlerinde güvenin ve konforun adı Tourwix'den geçer.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir