1. Anasayfa
  2. Manavgat

Kızılağaç Halk Plajı nerede?

Kızılağaç Halk Plajı nerede?
0

Antalya dendiği zaman doğal güzellikleri ile ön planda olan Manavgat ilçesindeki Kızılağaç Halk Plajı her yönüyle dikkat çekmektedir. Genellikle bölge halkı tarafından tercih edilen ancak kimi zamanda buraya gelen turistlerin uğrak yerleri arasında yer alan Kızılağaç Halk Plajı’nda Akdeniz’in berraklığı her zaman göz kamaştırır.

Manavgat’ın her daim en gözde tatil mekanlarından birisi olan Kızılağaç’ta belli başlı pek çok plaj vardır. Girişi tamamen ücretsiz olan plaja ulaşımın kolay olması özellikle yaz aylarında buraların dolup taşmasına sebebiyet verir.

Berrak bir suyun oluşturduğu plaj; kum ve çakıl taşlarıyla karmakarışık durumdadır. Denize girilen kısmın hemen derinleşmesi özellikle çocuklar ve yüzmeyi bilmeyenler için tehlike arz edebilmektedir. Bu yüzden buralarda denize girilirken kıyıdan pek uzaklaşılmaması önerilmektedir.

Kızılağaç Halk Plajı’nın hemen çevresinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı karşılamak adına birçok restoran ve kafeterya bulunmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler tüm bunların yanında tuvalet, duş ve soyunma kabini gibi imkanlardan da yararlanabilmektedir.

Gün batımı esnasında Akdeniz’in eşsiz manzarasını bizlere sunan plaj; huzur veren sakinliğinin yanında doğal güzellikleri ile de benzersiz bir atmosfer sunmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı
Manavgat’ın tarihi noktası, Değirmenözü Köyü

Kızılağaç Halk Plajı Nerede?

Antalya ilinin Manavgat ilçesine bağlı olan Kızılağaç Mahallesi’nde yer alan Kızılağaç Halk Plajı; Antalya merkeze 90 km, ilçe merkezine ise yaklaşık 14 km kadar mesafededir. Kızılağaç Mahallesi’ndeki plajlara ulaşmak için dolmuş hatlarının yanında özel araç adına otoparklarda bulunmaktadır.

Kızılağaç Halk Plajı’na girişler her mevsim ücretsizdir.

Antalya Havalimanı Transfer hizmetlerinde güvenin ve konforun adı Tourwix'den geçer.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir