1. Anasayfa
  2. Manavgat

Manavgat Şelalesi nerede, nasıl gidilir?

Manavgat Şelalesi, Antalya'nın doğal harikalarından bir tanesidir. Buraya gelmek isteyen ziyaretçiler için Manavgat Şelalesi bir cennettir.

Manavgat Şelalesi nerede, nasıl gidilir?
0

M anavgat Şelalesi hem yerli hem de yabancı turistlerin ilgisini çektiği kadar her yıl çeşitli etkinlikler kapsamında pek çok kişi tarafından ziyarete uğramaktadır. Antalya’nın Manavgat ilçesinde merkeze 72 km kadar mesafede yer alan Manavgat Şelalesi, ırmak sularının 3-4 metrelik bir falezden düşmesi sonucunda oluşmuştur.

Manavgat Irmağı’nı besleyen kaynakların en büyüğü olan karstik şekillerdeki Dumanlı Kaynağı ve Oymapınar Barajı’nın yapımı sonrasında baraj gölü içerisinde yer alan Manavgat Şelalesi’nin hemen çevresinde halkın kullanımına sunulan piknik alanları ve turistik imkanlar ile birlikte canlı balık restoranları gibi mülkiyetler vardır.

Manavgat Şelalesi Hakkında Genel Bilgi

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Manavgat Şelalesi, ilçe merkezine 3 km, il merkezine ise 72 km kadar mesafededir. Adını ilçe merkezinden alan Manavgat Şelalesi, ırmak sularının 3-4 metrelik bir falezden düşmesi sonucunda meydana gelmiştir.

Antalya ve çevresinde yaşayan halkın büyük önem verdiği ve özellikle hafta sonlarında şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için günübirlik kaçamak yeri olan Manavgat Şelalesi, doğal güzellileri eşsiz bir şekilde yansıtmaktadır.

Şelaleyi beslemekte olan Dumanlı Kaynağı, kayaların arasından çıkan sularla beraber coşkulu bir şekilde akmaktadır. Şelalenin bulunduğu bölge içerisinde rafting ve araçla safari gibi etkinliklerde yapılmaktadır. Buraya gelenler için en önemli aktivitelerden biri ise şelale manzaralı çay bahçelerinde bir şeyler içmek ve günün yorgunluğunu atmak vardır.

Manavgat Şelalesi Nerede?

Manavgat Şelalesi, Antalya’nın Manavgat ilçesindedir. Adını buradan alan Manavgat Şelalesi; Antalya’ya 72 km, Manavgat ilçesine ise 3 km kadar mesafede bulunmaktadır.

Manavgat Şelalesi Nasıl Gidilir?

Manavgat Şelalesi’ne ulaşım oldukça kolaydır. Antalya merkezden Manavgat Şelalesi’ne gelebilmek için otogardan Manavgat’a gelmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise şelale istikametine giden minibüsleri kullanabilirsiniz. Merkezden Manavgat Şelalesi’ne ulaşım süresi yaklaşık olarak 1,5 saat kadardır.

Manavgat Şelalesi; Antalya’ya 72 km, İstanbul’a 800 km, Ankara’ya 622 km, Antalya Havalimanı’na ise 60 km kadar mesafededir.

Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti 2023

Manavgat Şelalesi giriş ücreti 2023 yılı için 30 TL olarak belirlenmiştir.

Manavgat Şelalesi Konaklama İmkanları

Manavgat Şelalesi civarına yakın konaklama imkanları oldukça fazladır. Hemen hemen her bütçeye uygun olarak otel ve pansiyon bulunmaktadır.

  • Leda Beach Hotel (0242) 212 13 70
  • The Sanss Hotel & Spa (0242) 742 04 04
  • Otel Durkaya (0242) 743 00 25
  • Kahraman Hotel (0242) 743 00 25
  • Side Spring Hotel (0242) 753 17 17
  • Nor Suit Hotel (0242) 753 11 13
  • Side Özgürhan Hotel (0531) 364 75 53
  • Lake & River Side Hotel & Spa (0242) 254 01 30
Manavgat Şelalesi Giriş Ücreti Ne Kadar?


Manavgat Şelalesi giriş ücreti 2023 yılı için 30 TL olarak belirlenmekte olup bu rakam öğrenciler için 10 TL’dir. Ancak şehit ve gazi yakınlarından giriş için ücret talep edilmemektedir.

Manavgat Şelalesi Yol Tarifi


Antalya merkezden Manavgat Şelalesi’ne gitmek için öncelikle Manavgat’a gelerek daha sonrasında ise şelale istikametine giden minibüsleri kullanarak ortalama 1,5 saatlik yolculuğun ardından konuma varabilirsiniz. Manavgat Şelalesi, Antalya’ya 72 km, İstanbul’a 800 km, Ankara’ya 622 km, Antalya Havalimanı’na ise 60 km kadar uzaklıktadır.

Antalya Havalimanı Transfer hizmetlerinde güvenin ve konforun adı Tourwix'den geçer.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir